ZASADY ZACHOWANIA ZDROWIA

Młodzież, która uprawia sport i jeszcze rośnie, ludzie ciężko pracujący, jak żniwiarze, górnicy, hutnicy, łatwo spalają tłuszcz i cukier w organizmie, dzięki czemu ciężar ich nie zwięk­sza się od tego rodzaju produktów Urzędnicy, którzy prowadzą siedzący tryb życia, czy nieruchliwi starsi ludzie stają się nato­miast otyli i wskutek tego nieestetyczni. Z pewnością nieopanowanie apetytu, łakomstwo i obżarstwo nie jest oznaką dobrego wychowania i źle świadczy o kulturze. Przypomnijmy najważniejsze zasady zachowania zdrowia. Moż­na je zsumować w czterech punktach. Oto one:

  • racjonalne odżywianie

  • ruch, gimnastyka i dotlenianie organizmu na świeżym po­wietrzu

  • dbałość o skórę („organ zaniedbany1‚) — higiena i czystość

  • pogodne usposobienie, czyli dbałość o nerwy.  

  • Wszystkie te drogi do pełnego zdrowia czy warunki jego osiągnięcia są równie ważne i przyznajmy szczerze  w za­kresie każdej z nich popełniamy wiele błędów.

Witaj na moim blogu o edukacji! Serwis poświęcony jest wiedzy i edukacji! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych popularnonaukowych artykułów. Prowadzenie bloga to moja pasja dlatego przykładam się do tego i każdy artykuł starannie opracowuje. Jeśli podobają Ci się treści jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do likowania na fb i komentowania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)